biura nieruchomości Poznań Kupno nieruchomości, podobnie jak kupno samochodu, wiąże się z pewnym ryzykiem, które można jednak zminimalizować. Dlatego dobre biuro nieruchomości jest tym miejscem, o którym w pierwszej kolejności myśli każdy, kto chce bezpiecznie kupić mieszkanie, dom, czy też działkę budowlaną. Istotna jest także wiedza o tych czynnikach, o których potencjalny Kupujący, działający bez wsparcia pośrednika nigdy się może nie dowiedzieć, lub dowie się zbyt późno.Co więcej samodzielne wyszukiwanie zabrać może dużo czasu, bez gwarancji osiągnięcia efektu. Dlatego tym bardziej warto zwrócić się do doświadczonego doradcy w agencji nieruchomości, który mając pełniejszy ogląd rynku może daną nieruchomość swojemu Klientowi pomóc wyszukać.

Podobnie jest w przypadku sprzedaży. Zdarza się, że osoby sprzedające mieszkanie, dom czy działkę nie zdają sobie sprawy z atutów swoich ofert i ich rzeczywistej wartości, wskutek tego samodzielnie sprzedają je dużo poniżej możliwej do osiągnięcia ceny. Doświadczony pośrednik znający na wskroś lokalny rynek ma wiedzę i mający możliwość porównania ofert nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku (jak i tych które zostały już sprzedane), dzięki czemu potrafi wskazać atrybuty jak i słabe strony danej nieruchomości, jej lokalizacji i atrakcyjności względem podobnych, dostępnych na rynku ofert.

mieszkania Poznań

Zdarza się także, że osoby, którym zależy na szybkiej sprzedaży rzadko zdają sobie sprawę z tego, jak długo może potrwać cały proces sprzedaży (zwłaszcza, gdy spodziewają się uzyskania ceny) oraz jak można zminimalizować zagrożenia, które zawsze mogą wystąpić podczas realizacji każdej transakcji. Zorientowany w swojej dziedzinie agent nieruchomości skutecznie pomoże w bezpiecznym przeprowadzeniu Klienta przez różnorakie przeszkody, jakie mogą się w trakcie procesu sprzedaży pojawiać. Pośrednik mający odpowiednie doświadczenie potrafi przyjąć właściwą strategię marketingową, z wyprzedzeniem zaplanować i zarezerwować odpowiedni czas dla przeprowadzenia kolejnych etapów sprzedaży i doprowadzić ją do końca, ku zadowoleniu obu stron transakcji.

Pośrednik nieruchomości podejmujący się wykonania zlecenia dla swojego Klienta, który poszukuje nieruchomości powinien bardzo dobrze rozpoznać jego potrzeby, przede wszystkim w jakim czasie, co i za ile chce kupić? Czyli niezbędne jest możliwie precyzyjne określenie parametrów poszukiwanej nieruchomości - poczynając od preferowanej lokalizacji, do maksymalnego budżetu w jakim jego Klient chce lub musi się zmieścić. Z kolei Klient sprzedający powinien określić horyzont czasowy nie tyle dokonania sprzedaży ile terminu w jakim potrzebuje mieć zapłatę na koncie, bo to ma znaczący wpływ na przyjętą przez pośrednika strategię sprzedaży nieruchomości oraz oczywiście swoje oczekiwania co do osiągniętej w wyniku sprzedaży ceny.

Więcej artykułów z branży nieruchomości poniżej:

Księgi wieczyste - jak sprawdzać?

Jak wycenić dom, mieszkanie na sprzedaż?

Umowa na wyłączność - "związane ręce" czy zawiązana transakcja? Zalety umowy

W jaki sposób przygotować się do spotkania z pośrednikiem?

Dobry pośrednik nieruchomości - skuteczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami