biura nieruchomości Poznań Kupno nieruchomości, podobnie jak kupno samochodu, wiąże się z określonym ryzykiem, które można jednak zminimalizować. Dlatego dobre biuro nieruchomości jest tym miejscem, o którym w pierwszej kolejności myśli każdy, kto chce bezpiecznie kupić mieszkanie, dom, czy działkę budowlaną. Istotna jest także wiedza o tych czynnikach, o których potencjalny Kupujący, działający bez żadnego wsparcia może się ku swojemu zaskoczeniu dowiedzieć dopiero po zakupie. Wyszukiwanie oferty sprzedaży o ścicśle sprecyzowanych parametrach może być trudne i zawsze zabiera dużo czasu. Dlatego tym bardziej warto zwrócić się do doświadczonego doradcy w agencji nieruchomości, który mając pełny ogląd rynku może daną nieruchomość swojemu Klientowi skutecznie wyszukać.

Podobnie jest w przypadku sprzedaży. Zdarza się, że osoby sprzedające mieszkanie, dom czy działkę nie zdają sobie sprawy z atutów swoich ofert i ich rzeczywistej wartości, wskutek tego samodzielnie sprzedają je dużo poniżej możliwej do osiągnięcia ceny. Doświadczony pośrednik znający na wskroś lokalny rynek ma wiedzę i mający możliwość porównania ofert nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku (jak i tych które zostały już sprzedane), dzięki czemu potrafi wskazać atrybuty jak i słabe strony danej nieruchomości, jej lokalizacji i atrakcyjności względem podobnych, dostępnych na rynku ofert.

mieszkania Poznań

Zdarza się także, że osoby, którym zależy na szybkiej sprzedaży rzadko zdają sobie sprawę z tego, jak długo może potrwać cały proces sprzedaży (zwłaszcza, gdy spodziewają się uzyskania ceny) oraz jak można zminimalizować zagrożenia, które zawsze mogą wystąpić podczas realizacji każdej transakcji. Zorientowany w swojej dziedzinie agent nieruchomości skutecznie pomoże w bezpiecznym przeprowadzeniu Klienta przez różnorakie przeszkody, jakie mogą się w trakcie procesu sprzedaży pojawiać. Pośrednik mający odpowiednie doświadczenie potrafi przyjąć właściwą strategię marketingową, z wyprzedzeniem zaplanować i zarezerwować odpowiedni czas dla przeprowadzenia kolejnych etapów sprzedaży i doprowadzić ją do końca, ku zadowoleniu obu stron transakcji.

Pośrednik nieruchomości podejmujący się wykonania zlecenia dla swojego Klienta, który poszukuje nieruchomości powinien bardzo dobrze rozpoznać jego potrzeby, przede wszystkim w jakim czasie, co i za ile chce kupić? Czyli niezbędne jest możliwie precyzyjne określenie parametrów poszukiwanej nieruchomości - poczynając od preferowanej lokalizacji, do maksymalnego budżetu w jakim jego Klient chce lub musi się zmieścić. Z kolei Klient sprzedający powinien określić horyzont czasowy nie tyle dokonania sprzedaży ile terminu w jakim potrzebuje mieć zapłatę na koncie, bo to ma znaczący wpływ na przyjętą przez pośrednika strategię sprzedaży nieruchomości oraz oczywiście swoje oczekiwania co do osiągniętej w wyniku sprzedaży ceny.

Więcej artykułów z branży nieruchomości poniżej:

Księgi wieczyste - jak sprawdzać?

Jak wycenić dom, mieszkanie na sprzedaż?

Umowa na wyłączność - "związane ręce" czy zawiązana transakcja? Zalety umowy

W jaki sposób przygotować się do spotkania z pośrednikiem?

Dobry pośrednik nieruchomości - skuteczne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami